Prečítané leto 2018 pre vás vyčarovali

Hlavným partnerom Prečítaného leta 2018 je kníhkupectvo Martinus.

Vďaka nemu sa všade na Slovensku objavia krásne zošity s nálepkami: v Martinus kamenných kníhkupectách, na e-shope, v zapojených knižniciach a takisto v niekoľkých komunitných centrách kade-tade po Slovensku, ktoré od Martinusu a jeho kamošov dostanú celé balíky kníh.

Zošity s nálepkami ilustrovala ich Edit Hajdu Sliacka, a v každom nájdete dve ilustrácie pre deti. Tú pre prckov vedia deti dofarbovať a zdobiť nálepkami, ilustrácia pre tínedžerov je zase zbierkou hádaniek o knižných a filmových postavách.

Aj v tomto roku s nami hrá časopis pre deti Bublina.

V letnom čísle časopisu Bublina rodičia a decká nájdu tipy na skvelé tandemy film-kniha. Môžete si tak spestriť letné večery s kamošmi či zorganizovať kniho-filmový maratón. (Harryho Pottera rátame tak na päť dní až týždeň, Pána prsteňov zase ku mesiacu).

Knižko-filmové tipy a celú časť Prečítaného leta pre deti od osem rokov pripravilo OZ Úlet s knihou, ktorá združuje knihovníkov, učiteľov a inovátorov vzdelávania.

V tomto roku s nami Prečítaným letom idú tieto blogy:

  • Mimi malá knihomilka, Pampúch, NinnulinaOpičí matka zo všetkého najviac o detských knihách.
  • Orvokki’s a Jedu v knize o kadečom, no v lete hlavne o knihách pre dospelákov.
  • Adamkovo ihrisko, HaravaraVrz a kakaová Vafle o tom ako si ľahko a bez príprav užívať bežný život s minideťmi a ich staršími súrodencami.
  • Montessori Kids o zmysluplnej zábave v línii Montessori.
  • Spolu poza školu a Mum Made Homeschool o tom, čo všetko sa dá s trochu staršími deťmi (už aj školákmi), aby ste sa spolu učili o svete, no mali pritom kopu švandy. (Už ste skúšali či melón klesne na dno vedra? Neskúšali? Ha! Máte sa čo učiť!)
  • Deti na palube o tom, kam sa dá cestovať s deťmi, pretože výlety sú vlastne také čítanie sveta.
  • Do poslednej omrvinky o tom, ako variť a piecť s deťmi tak, aby ste využili aj najmenšie zvyšky. Pretože varenie a pečenie s deťmi je matematika, jemná motorika a navyše skvelý zážitok.
  • Legorent, pretože Lego je geometria, priestorové videnie, abstraktné uvažovanie a kooopa dobrého

A aj tieto knižnice