Čo čítať a skúmať v týždni O rukách (a súťaž)

Začíname štvrtý týždeň Prečítaného leta. Bude o rukách – avšak nemyslite si, že to znamená len fixy a plastelínu.

Ruky máme na láskanie, na obracanie stránok, na pomáhanie pred obedom, na dobré veci. A vieme nimi udierať, nazlostene krčiť papier alebo hromžiť – a musíme sa učiť vyberať si to lepšie.

Súťaž na tento týždeň

Akosi neplánovane sa nám v rodičovskej skupine Prečítaného leta rozbehla diskusia o večne zaprataných jedálenských stoloch – sú na nich taniere, vodové farby, lepidlá, štetce a pomedzi to hodinky, knihy a podobne. Však?

Tento týždeň je o rukách, a práve preto od vás do súťaže chceme toto: fotku vášho jedálenského stola. Takého aký je práve teraz. Čo na ňom máte? Čo vám deti nechali, nepoutierali, neodložili? Čo sa vám tam magicky stále vracia späť? Chceme vidieť (a navzájom sa povzbudiť)! Kuchynské stoly sú pomníkmi spokojného detstva. Ukážte sa.

Toto sú poklady z včerajšej diskusie.

Pridajte sa k nám do skupiny a postnite to tam. Alebo tak urobte hoci u seba na FB, na stránke Prečítaného leta, či na Instagrame. Nezabudnite pridať tag #precitaneletosutaz. Hráte o fantastickú knižočku, ktorá patrí medzi naše najobľúbenejšie, Myšaciu polievku od Arnolda Lobela z dielňe občianskeho združenia Slniečkovo. (Naposledy sme ju recenzovali na Eduworld.sk.)

Čo čítať o rukách

Aj knižky sme vám vyberali práve také: okrem našich odporúčaných sa vrhnite do Tulleta (Knižka či Barvy) kde pršteky tvoria krásne kombinácie. To isté platí aj o Richardovi Scarrym a jeho Čo robíme celý deň. Alebo skúste Krtko a dáždnik, v ktorom sa starým veciam dáva nový život či Ptáček a lev, kde starostlivosť o záhradku zachráni jedno smutné srdce.

Starším zase môžete okrem Pom-Poma a Mimi a Lízy (Braillovo písmo!) ponúknuť Emila a jeho stružlikanie z dreva, Čarovný oblek Maxa Nixa kde maminka jeden oblek prešíva pre každého svojho syna či fenomenálne Vynalezárium. Nezabúdajte na časopis Raketa alebo Bublina, tam sa ruky nezastavia.

Hranie pre tento týždeň

V tomto týždni máte dve úlohy:
꠸ Naučte deti hrať preberanie, tú hru so šnúrkou a prstami z nášho detstva. Spomínate?
꠸ Vyrobte si vetvičkových panákov. Nazbierajte hrubšie konáriky, obaľte ich kúskami látky, šnúrkami, pomaľujte. Nezabudnite nalepiť oči. Alebo použite kamienky.

Veda pre rodiny vám pripravila na tento týždeň jednoduchý pokus s rukami. Obkreslite dĺžku dlaní vašeho dietka, vystrihnite, a potom môžete začať merať. Čo má u vás doma dĺžku dvoch detských dlaní? Troch? Šiestich? Polovice jednej?

Takže kde ste? Čo čítate? Ako sa máte? Napíšte nám.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *