Čo čítať a skúmať v týždni O zvieratách (a súťaž)

Osem týždňov už beží tohoročné Prečítané leto! O dva končia prázdniny. Povedzte, sadá na vás už nostalgia? Ak áno, (na mňa hej), ešte chvíľu vydržte. Zasypte seba a deti dobrými knihami a dobrými chvíľami, čas vtedy plynie inak. 

Čo čítať v týždni O zvieratách

Čo môžete v tomto týždni čítať? Macko Ocko síce prichádza domov, no táto novinka zo Slniečkova sa zdržala v tlačiarňach, takže ju márne budete hľadať v kníhkupectvách. Patrí medzi najočakávanejšie novinky roka, no predsa si na ňu budeme musieť ešte trochu počkať. Namiesto toho s deťmi skúmajte Nečakané priateľstvá z Albatrosu, ktoré už nejaký čas ospevujeme, alebo sériu Boribon z Verbaria, Haló, haló pani mačka! od Artfora, fantastického Koníčka Budíčka, klasiku ako sú príbehy psíka a mačičky či Krtkeček. Najmenších zase veľmi dobre zabaví napríklad Voľný deň s Miffy, výborné okienkové leporelo. A takisto parádne nové otváracie pop-up leporelo V lese alebo V záhrade od Albatrosu.

Starším deťom sme odporúčali Psa, ktorý mal chlapca od Kláry Jarunkovej. Je to kniha, ktorú som so svojimi deťmi objavila počas minuloročného Prečítaného leta v týždni O zvieratkách. Odvtedy je absolútnou stálicou medzi našimi knihami. Trio Publishing nedávno vydalo dotlač, a tak ak ju nemáte doma, možno je čas nad ňou uvažovať. 🙂

Takisto sme vám odporúčali Ditu, 30 svetlušiek a iné príbehy, sériu poviedok Jany Bodnárovej o malej Dite, ilustrovanú Danielou Olejníkovou. Avšak my vieme, že vy viete, že je tu ešte aj Ema a veľryba, Hlbokomorské rozprávky, Marína a povaľači, Záhrada Jiřího Trnku, či novinka z Buviku Ezopove bájky. Je toho na výber naozaj veľa.

…a súťaž

Ktoré knižné zvieratko patrí u vás doma k najobľúbenejších? Napíšte nám sem do komentára k článku alebo do komentára k tomuto FB postu na stránke Prečítaného leta (tam to môžete aj odfotiť).

Jednému z vás Kids World, ktorý pre vás celé leto pripravuje recenzie na detské hry venuje výbornú hru značky Djeco Ludopark. Aha. 

Ako sa hrať v tomto týždni

My pre vás máme okrem súťaže s Kids World na tento týždeň dve úlohy:
꠸ Postaviť napájadlo pre vtáčiky. Stačí vám plytká miska, najlepšie so širokým okrajom.
꠸ Navštíviť ZOO. Zistite, či sa tá vaša zoo zúčastňuje programu na ochranu exotických či miestnych zvierat.

Máme pre vás aj úlohu od Iriny, ktorá pribudne počas najbližších dní.

Ostávajte s nami!

One Reply to “Čo čítať a skúmať v týždni O zvieratách (a súťaž)”

  1. U nas je oblubeny zajac – mame doma celu seriu Hadaj, ako velmi ta mam rad a Maly zajko na prechadzke z kniznice. A plus plysoveho zajaca v nadzivotnej velkosti – darcek od muza este za slobodna😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *