Čo čítať a skúmať v týždni O starých rodičoch (a súťaž)

Ahojte ahojte v tRRReťom týždni Prečítaného leta! Tento bude o starých rodičoch. Nechávame už na vás či za nimi vycestujete, či si obradne uvaríte jahodové knedlíky alebo či budete celý týždeň listovať starým fotoalbumom. Zariaďte sa podľa toho či tých svojich ešte máte. Ak nie, týždeň strávte v spomienkach. Spomienkami vytvárate deťom ich vlastné dejiny, dávate im perspektívu.

Čo všetko sa v tejto téme dá čítať

Pre maľuchov sme vám v tomto týždni odporúčali fenomenálne kartičky s príbehom o Červenej Čiapočke a/alebo známu klasiku švajčiarskej autorky Heidi. Môžete ich doplniť aj klasickou rozprávkou O dedkovi, ktorý ťahal repu či poetickou Skôr než som prišla na svet vydavateľstva Verbarium.

Pre staršie deti sme odporúčali výborný Nezvyčajný dar z cudziny a k tomu do dvojice nekorektnú a veľmi sviežu Operáciu Orech. Okrem toho viete starším dopriať trebárs Babku na rebríku alebo niektorú z dahloviek – tam sa to starými rodičmi len hemží (láskavými aj protivnými).

Úplne najmenším zase zabezpečte gumené mäkké fotoalbumy s rúčkou na ohryzkávanie (kúpite napríklad v Dráčikovi) a naplňte fotkami vašich starkých či celej rodiny. A už je vonku aj Minipédia – rodina!

Ako sa v tejto téme môžete hrať

V tomto týždni máme pre vás tieto hlavné zadania:
꠸ Spýtajte sa starých rodičov aké hry hrávali keď boli deti. Ak už nie sú s vami, preskúmajte spoločne staré rodinné fotografie.
꠸ Urobte si gumu na skákanie. Spomeňte si na pravidlá alebo vymyslite vlastné.

Okrem toho môžete spolu navariť najobľúbenejšie jedlá z vášho detstva, ktoré vaši rodičia varievali vám. Alebo nechajte decká so starými rodičmi zavárať. Ak už starých rodičov nemáte, skúste zaloviť vo fotografiách a možno si dať vytlačiť niečo pekné vo veľkom formáte na stenu.

A súťaž!

Urobte počas tohto týždňa fotku s vašimi starými rodičmi (či o nich, ak už nie sú s vami). Zverejnite ju na FB či Instagrame s tagom #precitaneleto alebo #precitaneletosutaz (pozor, použite krížik, nie zavináč). Ste v hre o prekrásnu knižočku Klárka a 11 babiček, ktorú vám venovalo kníhkupectvo Dlouhá punčocha. Recenziu tohto pokladu nájdete aj u našej Zuzany na jej blogu.

UPDATE: zo všetkých krásnych, nostalgických a naozaj veľmi láskavých fotiek random.org 
vyžreboval Lenku Adoltovú. Blahoželáme! Dlouhá punčocha sa ozve, aby mohla doručiť tvoju 
výhru.
Kliknutím sa dostanete na stránku ilustrátorky tejto knižky Alžběty Skálovej.

Čosi naviac pre predškolákov a prváčikov

Aby hlávky týchto našich detí cez leto oddychovali a pritom sa zároveň s chuťou učili, máme pre vás čosi naviac. Aha: spomínate na telefón po šnúrke? A viete o tom, že sa na ňom dá toho kopa naučiť? A je to tiež kopa srandy!

👉Kliknite si, aby ste sa dostali ku špeciálnym materiálom pre vašich školákov. 👈

Takže čo budete robiť? Kam pôjdete? Čo si budete čítať? Napíšte nám do komentárov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *