Čo čítať a skúmať v týždni O prázdninách

Začína prvý týždeň Prečítaného leta! Vitajte, uložte sa – ale len na chvíľu, o chvíľu máte na kolenách deti.

Matematika a veda pre vašich predškolákov/prváčikov

V tomto prvom týždni s prázdninovou témou vám naša hlavná matematická víla Veronika pripravila celoletný kalendár. Nečakajte vzorce a memorovanie. Naopak, očakávajte, že sa očakáva 🙂 , že budete mať otvorené oči, rátať vrabce na stožiaroch a násobiť ich počtom mrakov. A podobne.

 

Irina vám zase na prvý týždeň pripravila more vo fľaštičke. Avšak keďže je to naša hlavná čarodejnica spoza bublajúceho a svetielkujúceho kotlíka, nebude to len také obyčajné more vo fľaštičke. Budete potrebovať dobré oči a pozornú hlavičku.

Tiež budete potrebovať sústredeného rodiča, telefón preto nechajte vo vedľajšej izbe. Vedeckých pokusov budete mať na celé leto spolu deväť. Možno si na ne môžete založiť špeciálny zošit a všetko si s potomkami zapisovať. Čo poviete?

👉 Matiku a pokusy nájdete na tomto linku. Klikajte. 👈

Čo sa ešte dá čítať v tomto týždni?

Úplne najmenšie deti prázdniny ani veľmi nevnímajú, vystačíte si s pár dobrými letnými knižkami. Akékoľvek okienkové minileporelo s rybkami či chrobáčikmi úplne postačuje. Rovnako Krtko a medvede alebo Krtkov deň sú na leto ako stvorené, tiež nová Montessori minipédia Lúka či úplné retro nášho detstva O jablonke. No a samozrejme Môj macík s jeho finálovou kúpeľnou scénou. Bez neho niet leta.

V našich tipoch pre menšie deti sme vám pre menšie deti nadelili Potulky letom a Špinušku, špeciálne príbeh o nanuku a desiatich deťoch vo vani. Obe sú fantastické knihy a deti ich majú veľmi rady. Avšak pamätajte, že naše tipy sú iba tipy. Preto ak máte doma čosi iné, čo sa prázdnin a leta týka, pustite sa do toho. Menším deťom sa môže hodiť príbeh Kvaka a Čľupa o úplne roztopenej čokoládovej zmrzline. So zmrzlinou sa tiež neplánovane stretne aj čarodejnica Winnie Čarodejnica Winnie znova lieta. Na leto sa vám môže hodiť aj Terka, ktorá sa učí plávať alebo Malá princezná v stane.

Čím máte dieťa staršie, tým ľahší je i výber. Rozčítaným prvákom už môžete ponúknuť aj niektorý z príbehov Slávnej päťky či Nevedka na cestách. Môj dedko Rýchly šíp patril medzi najmilšie knihy minulého Prečítaného leta. Určtie nezabudnite na Šťastie podľa Tiny a na Paddingtona na cestách.

Pamätajte: Prečítané leto je vytvorené tak, aby vás bavilo. Neriaďte sa nikým iným než vašou rodinkou. Ľúbte sa!

A poriadne si užite prvý týždeň letných prázdnin.

2 Replies to “Čo čítať a skúmať v týždni O prázdninách”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *