Čo čítať a skúmať v týždni O pečení (a súťaž)

…a sme v téme o pečení! Prečítané leto sa definitívne preklopilo do druhej polovice – práve beží šiesty týždeň a vonku sa začal ozajsný august. Začína obdobie sliviek a slivkových koláčov.

A preto vás chceme vidieť ako s deťmi pečiete. Odfoťte tváre plné múky alebo ruky zababrané až po lakte, zverejnite to na FB stránke Prečítaného leta alebo v rodičovskej FB skupine Prečítaného leta. Alebo u seba na FB či IG, len nezabudnite pridať tag #precitaneletosutaz.

Hráte o nádhernú novinku vydavateľstva Slniečkovo, Lara a nebo. A ak netušíte o čo ide, Pampúch o nej písal tuto.

Čo čítať

V knihách je koláčikov a tort dosť. V tomto týždni sme vám odporúčali Boribona a klasiku detských príbehov, príbeh o tom ako psíček a mačička piekli tortu. Minideti však okrem toho zabavia aj Krtkove narodeniny, neštastný bezdomovec Kaz alebo pečenie chlebíka v knihe Čo robíme celý deň. Kadečo o jedle sa deti dozvedia aj z výbornej Veľkej knihy môjho sveta, no a nezabúdajme na Myšaciu polievku hlúpej lasice.

Starším sme odporúčali Ohňostroj pre deduška. Avšak okrem tej ich môže chytiť naozaj srandovný František Sláčik – Mamičkin maznáčik, Rozprávky uja Klobásu či Charlie v čokoládovej továrni. Môj dedko Rýchly šíp je plný pečených buchiet. Ešte starším súrodencom ponúknite Priateľstvo plné koláčikov.

Ale pozor, pozor. Kuchyňa je miesto ako stvorené pre rodičov. Naše tipy špeciálne pre vás sú tieto: Škoda nevařit pre všetkých puberťákov a na internáty sa sťahujúcich potomkov – napísal ju veľmi mladý chalan a je výborná. Takisto naša milovaná Dita, prekvapujúco dobrý Pyco a Moje jedlo, no a nakoniec aj Vaření podľa herbáře

Čo budete čítať a piecť vy?

Ako sa hrať

V tomto týždni vás čakajú dve úlohy, aha:
꠸ Urobiť si vlastné maslo. Do pohára s viečkom na závit treba naliať smotanu, pridať dve čisté sklenené guľôčky, uzavrieť a riadne tým pohárom triasť.
꠸ Opekačka. A skúste vymyslieť aj niečo iné ako tradičné špekáčiky.

Máte tu samozrejme aj vedecký pokus pre predškolákov, a aj ten sa týka kuchynskej výbavy. Kľúčom k nemu je, neverili by ste, vývar z červenej kapusty. Tak šup do toho, inštrukcie nájdete na tomto linku.

 

Takže aké máte plány? Na čo sa tešíte? A chceme vás vidieť piecť s deťmi, aj v tomto týždni vás čaká kniha!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *